День слов`янської писемності та культури


24 травня світова громадськість відзначає День слов'янської писемності та культури.

Цього дня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія. Брати були православними ченцями і слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця.

Книга - это героиня-победительница, совершившая и совершающая свое торжественное, победоносное шествие к истине и свету, покоряющая все преграды и препятствия…

С. Ф. Либрович

З приводу цього свята у бібліотеці організовано виставку, на якій представлено книги, журнальні та газетні статті.

Список літератури

Термін експонування: з 25 травня по 29 травня 2015 року.

Деякі книги з виставки

Старослов’янська мова
Автор:
М. Ф. Станівський

Видавництво: К.: Вища школа
Рік видання: 1983
Сторінок: 264
Анотація: У посібнику висвітлено процес виникнення та розвитку старослов’янських азбук і старослов’янської мови, а також описано фонетичну систему, морфологію та найважливіші особливості синтаксису. Він допоможе студентам підготуватися до творчого дослідження порівняльно-історичної граматики слов’янських мов, глибше пізнати структуру сучасної української мови.

 

 

1100 лет славянской азбуки
Автор:
В. А. Истрин

Видавництво: М.: Наука
Рік видання: 1988
Сторінок: 192
Анотація: Книга знайомить читача з повною драматичних подій історією життя і діяльності творців слов’янської абетки, великих слов’янських просвітителів братів Костянтина Філософа (Кирила) та Мефодія. Наряду з цим подається порівняльна характеристика і простежується подальша доля двох найдавніших слов’янських абеток – кирилиці та глаголиці, розглядаються поки ще не вирішені наукою до кінця питання, які стосуються докирилівської слов’янської писемності.

Развитие письма
Автор:
В. А. Истрин

Видавництво: М.: АН СССР
Рік видання: 1961
Сторінок: 396
Анотація: робота не є монографією з загальної історії письма. Основна її задача – постановка та першочергове вирішення деяких питань теорії письма. У даній книзі подається аналіз різних теорій виникнення буквенно-звукового і, зокрема, слов`яно-російського письма, а також аналіз особливих видів письменних знаків. Частково розглядаються питання палеографії і графіки письма. Дана книга є першим за радянський період обємним виданням із загальної історії та теорії письма.
Книга розрахована як і на спеціалістів, так і на широке коло читачів.

Використані джерела:
1. http://www.pravoslavie.ru
2. http://www.dilovamova.com

Список літератури: Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню